Den architektury 2023

Horní Brašov a nakupování v Týně nad Vltavou

Neděle 1. 10. 2023 od 14 hodin

MDK Sokolovna, Tyršova 424, Týn nad Vltavou

Ulice Horní Brašov bývala obchodní tepnou plnou krámků a korzujících lidí. Starou zástavbu částečně nahradil obchodní dům Bety z 80. let. Postupně se však život z Horního Brašova i centra města vytrácí…

Přednášky a diskuse o historii i současnosti nakupování v Týně nad Vltavou spojené s exkursí na střechu obchodního domu Bety. Vystoupí: Václav Čihák – architekt, Jiří Hladeček – historik, Markéta Pražanová – teoretička architektury.

Organizuje: občanská iniciativa Týn nad Vltavou – město pro život (Ing. arch. Václav Čihák, PhDr. Markéta Pražanová) ve spolupráci s MCKV v Týně nad Vltavou v rámci celorepublikového festivalu Den architektury

www.denarchitektury.cz

Více informací:

Přednášky a diskuse

Na dobových fotografiích uvidíme, jak se vzhled ulice Horní Brašov vyvíjel, které domy byly demolovány. Připomeneme si trendy nakupování za posledních sto let, od soukromých prodavačů, po budování obchodních domů v 80. letech, až po současnou výstavbu nákupních zón na předměstích.

Exkurse do OD BETY

Po přednáškách a diskusi bude následovat prohlídka běžně nepřístupných prostor obchodního domu Bety včetně procházky po střeše s výhledem na město.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100080354492007